Jeden nezaměstnaný muž se přihlásil jako uklízeč u firmy Microsoft.
Personální šéf si pozval tohoto muže na pohovor a ke vstupnímu testu (zametání podlahy). V průběhu pohovoru mu říká : "Jste přijat, dejte mi Váš e-mail a já Vám pošlu formulář k vyplnění a zároveň instrukce kde a kdy se máte první den hlásit." Nezaměstnaný zoufale odvětí, že žádný počítač
nemá a e-mail nevlastní. "Když nemáte e-mail, tak to virtuálně
neexistujete a tak nemůžete tuto práci získat." Zklamaný zoufalý muž neví, co dělat a má v peněžence už jen $10. Nakonec se rozhodne a koupí v supermarketu bednu s 10 kg rajčat a během dvou hodin je rozprodá za dvojnásobek.
Takto to zopakuje ještě třikrát a jde domů s 80 $. Tak, jak to provedl s rajčaty, změní svůj styl života a myšlení. Každý den vstává brzy ráno, pilně pracuje a pozdě večer se vrací domů s několikanásobkem svých peněz. Později si koupí káru,
kterou zanedlouho vyměňuje za dodávku a o něco později za flotilu nákladních aut.
Po několika málo letech vlastní tento muž jeden z největších
velkoobchodů se zeleninou ve Spojených státech. Jak tak myslí na
budoucnost své rodiny, rozhodne se uzavřít životní pojištění. Zavolá pojišťovacímu makléři a zvolí si pojistný plán. V závěru rozhovoru se jej makléř zeptá na e-mail adresu, aby mu mohl zaslat pojistnou smlouvu. Muž odpoví, že žádnou e-mail adresu nemá. "To je zvláštní", říká makléř "Vy nemáte žádný e-mail a
přesto jste dokázal vybudovat takové impérium. Představte si, kde
byste dnes byl, kdybyste e-mail měl." Muž se dlouze zamyslí a pak odvětí : "Byl bych uklízeč u Microsoftu."

Poučení 1 : Internet Ti život neuspořádá
Poučeni 2 : Jestli chceš uklízet u Microsoft, založ si e-mail
Poučení 3 : Jestli nemáš e-mail a hodne pracuješ, můžeš se stát
milionářem
Poučení 4 : Vzhledem k tomu, že tento příběh k tobě přišel emailem, jsi blíže k tomu být uklízečem než milionářem!
Co všechno je na světě možný a hustý

1997 - 1998 Když o tom tak zpětně přemýšlím, asi byla
chyba škrtat tou sirkou. Ale chtěl jsem jenom zachránit křečka," řekl Eric Tomaszewski šokovaným lékařům na oddělení těžkých popálenin nemocnice v Salt Lake City. Tomaszewski a jeho homosexuální partner Andrew Farnum, přezdívaný Kiki, byli do nemocnice přivezeni na pohotovost s těžkými zraněními poté, co se jim jedna milostná seance těžce vymkla z rukou.

Strčil jsem mu prázdnou roličku od toaletního papíru do konečníku
a zasunul do ní našeho křečka Knedlíčka," vysvětloval Tomaszewski.

"Jako obvykle po chvíli Kiki vykřikl 'Armageddon', čímž mi dával
najevo, že dosáhl nirvány. Pokusil jsem se Knedlíčka vytáhnout, ale on nechtěl vylézt, tak jsem nakoukl do trubičky a rozškrtl sirku, protože jsem si myslel, že ho světlo přiláká."

Na tiskové konferenci pak mluvčí nemocnice popsal, k čemu následně došlo.

"Sirka zapálila kapsu střevního plynu v Kikiho tračníku. Plameny
vystřelily z rourky, zapálily panu Tomaszewskému vlasy a způsobily mu těžké popáleniny na obličeji. Zažehly také křečkovi srst a vousky, takže ten se ve strachu pokusil zalézt Kikimu ještě hlouběji do konečníku. To zažehlo ještě větší plynovou kapsu dále ve střevě, která vystřelila hlodavce z kartonové trubičky jako dělovou kouli."

Pan Tomaszewski utrpěl popáleniny druhého stupně a zlomeninu nosní přepážky způsobenou nárazem křečka, zatímco pan Farnum utrpěl popáleniny prvního a druhého stupně v konečníku a dolním střevním traktu.

Křeček Knedlíček bohužel nehodu nepřežil.
Microsoft vs. General Motors
Bill Gates na pocitacovem veletrhu (ComDex): Kdyby GM drzel krok s technickym vyvojem tak jako pocitacovy prumysl, jezdime vsichni v autech za 25$ a na gallon benzinu ujedeme 1000 mil. Verejna odpoved pana Welche z GM: Kdyby GM vyvinulo takovou technologii jako Microsoft, jezdili bychom v autech, ktera by mela nasledujici vlastnosti:
· Vase auto by bez zjevneho duvodu melo minimalne 2x za den Crash.
· Po kazdem prekresleni car na silnici, byste museli koupit nove auto.
· Prilezitostne by se auto na dalnici bez zjevneho duvodu zastavilo. To by se vseobecne respektovalo, nastartovalo by se a znovu pokracovalo v jizde.
· U jistych manevru (napr. leva zatacka) by se auto obcas zastavilo a neslo by znovu nastartovat. V takovem pripade by pomohla jen demontaz a nova montaz motoru.
· V aute by mohla sedet jen jedna osoba, vyjimkou by byla provedeni 'AUTO95', nebo 'AutoNT' kde by se ale muselo za kazde sedadlo zvlast platit.
· MacIntosh by vyrabel auta ktera by byla pohanena slunecnim svetlem, byla by spolehliva, 5x rychlejsi a o polovinu lehci. Fungovala by ale jen na 5% silnic.
· Kontrolka tlaku oleje, teploty motoru a dobijeni baterie by byla nahrazena kontrolkou 'Generalni Auto-Chyba'.
· Nova sedadla by pozadovala, aby vsichni meli stejne zadnice.
· Airbag by se ptal 'Jste si jist...?', nez by se uvedl v cinnost.
· Prilezitoste by se zamcene auto nedalo odemknout. Dovnitr byste se dostali pouze nasledujicim trikem: zaroven tisknout kliku, otacet klicem a rukou se dotykat anteny.
· GM by vas nutila koupit zaroven s kazdym autem sadu 'deLuxe'- karet firmy Rand McNally (dcerinna spolecnost GM) ackoliv by jste to nikdy nepotrebovali a nebo chteli. Pokud byste nabidku neprijal, jezdilo by vase auto jen polovicni rychlosti (ne-li pomaleji) a GM by kvuli teto zalezitosti byla vysetrovana statnimi organy.
· Vzdy po predstaveni noveho vozu by se museli vsichni ridici znovu ucit ridit, protoze zadny novy vuz by nefungoval tak, jako stare auto.
· Motor by se vypinal stisknutim tlacitka 'START'.
Heslo dne :

Radši s parkinsonem trochu rozlít, než s alzheimerem zapomenout vypít !!!
Chcete být milionářem ?
V poradu 'Chcete byt milionarem?' se právě ptá moderátor pohledne, ale nepříliš inteligentní dívky: "A nyní nám řeknete, jakou barvu má žloutek?" Dívka se nervózně rozklepe, ale moderátor hned dodá: "Nebojte se, je to Lehká otázka a mate navíc čtyři možnosti. Žloutek je za a zeleny, za be modry, za ce žlutý nebo za de červený. Tak co myslíte?" Soutěžící si začne rozčílením kousat nehty. "Já to vím! Já to vím, jenom kdybych si... teď si nemůžu... vzpomenout. Ježis..." Moderátor se ji snaží uklidnit: "Nic se neděje, mate přeci možnost využit nápovědy z publika, šanci padesát na padesát nebo radu přítele na telefonu. Nechcete se s někým poradit?" Dívka, ze prý ať zavolají její matce. I stane se. "Dobry den, tady Vladimír Čech z poradu Chcete byt milionarem. Znáte slečnu Kláru?" ptá se. "No jistě, to je moje dcera," ozve se ze sluchátka. "Výborně," říká moderátor a předa sluchátko soutěžící. "Mami, prosím tě, potřebovala bych pomoc.
Mam si vybrat, jestli chci padesát na padesát nebo nápovědu z publika..."